Konwencja PiS we Wrocławiu i Wieluniu

– Dobra droga do sprawiedliwej Polski to droga do Polaków, do prawdziwej, dobrze rozumianej europeizacji Polski. Przed nami Nowa Piątka PiS, która rozszerzy to, czego już dokonaliśmy – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu.

Nasi przeciwnicy, nawet gdyby chcieli, nie potrafią kontynuować drogi, którą idziemy. Nie potrafią i nie chcą.

Te wybory europejskie mają swoje autonomiczne, znaczenie- po prostu jest rzeczą bardzo istotną ilu będzie naszych reprezentantów w UE, w PE no i oczywiście jacy oni będą. Bo w Unii jeżeli się chce i potrafi to można wiele rzeczy załatwić – czasem to są rzeczy drobne, czasem większe ale one się składają w taką pulę, która naprawdę Polsce służy nam dobra patriotyczna reprezentacja w PE – możliwie jak najliczniejsza – jest potrzebna.

Zwycięstwa, które zostały już odniesione przez Prawo i Sprawiedliwość to owoc ciężkiej pracy działaczy, członków i zwolenników. Prawo i Sprawiedliwość nie dzieli Polaków na lepszych i gorszych, praktykuje demokrację, jest formacją, która przestrzega Konstytucji.

– Teraz jest czas próby, wysiłku, determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie. W całej Polsce odbędzie się bardzo dużo spotkań. Najważniejszy jest bezpośredni kontakt, przekonywanie swoich rodzin, znajomych i nieznajomych, podczas spotkań i prywatnie – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jeśli chcemy się szybko rozwijać, to musimy liczyć na to, że będzie się szybko rozwijała także ta rozwinięta, bogata dzisiaj część Unii Europejskiej. A jest z tym dzisiaj różnie. Mówi się, mówią ekonomiści o pułapce średniego rozwoju to jest pułapka w którą popadły niektóre kraje szczególnie z południa np. Portugalia- i co i my w tej chwili właśnie wychodzimy.

Ale patrząc na UE, na tą jej bogatą część zachodnią można powiedzieć że pojawiła się w Europie znana już w Świecie pułapka  wysokiego rozwoju. Bo np. Japonia od bardzo już wielu lat, otóż od 30 lat niemalże się nie rozwija- to jest ciągle bardzo bogaty kraj – ale postępu nie ma. I bardzo wolny jest też wzrost w tych bogatych krajach Unii.

Musimy zabiegać wspólnie, mądrze o to, żeby z tej pułapki wyjść. Bo my musimy się rozwijać szybciej- niż ta zachodnia część, nadrabiać tą różnicę zmniejszyć tą różnicę – ale będzie to dla nas to dużo łatwiejsze jeżeli tam też się będą lepiej rozwijać. Po prostu nasze gospodarki są powiązane.  A wiec krótko mówiąc, Ten wymiar gospodarczy jest tu niezmiernie ważny.

Trzeba mieć odwagę walczyć z nierównością w #UE i po to m.in. potrzebujemy silnej reprezentacji. Musimy walczyć o wartości, o polską rodzinę. Zapewniam, że gdy będziemy kontynuować nasze rządy, jesteśmy w stanie osiągnąć europejski poziom życia. Jest to w naszym wspólnym interesie, w interesie Polski – mówił Prezes #PiS J. #Kaczyński w Wieluniu.

#PolskaSercemEuropy#NowaPiątkaPiS