Konwencja regionalna PiS w Katowicach

„Biało-czerwona drużyna jest gotowa do walki o lepszą Polskę”.

Po przedstawieniu naszej Deklaracji Europejskiej liczyłem, że opozycja również zaprezentuje swój program, ale niestety, mamy wciąż wyłącznie ideologię. My się nie rozbiegniemy. My będziemy zabiegać o Polskę. Dlatego warto na nas głosować.


Polska jest sercem Europy, a dla Prawa i Sprawiedliwości liczy się to, aby w tym sercu uzyskać dla Polaków europejski poziom życia.


Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Przeprowadziliśmy już pierwszy etap potrzebnych zmian, nie tylko w sferze finansów, ale przede wszystkim w społecznej. Program Rodzina 500+ to symbol. Przed nami drugi etap zmian, którego centrum jest Nowa Piątka PiS.

Polska reprezentacja w PE będzie rozważnie i odważnie walczyć o interesy Śląska i całej Polski.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że Śląsk jest ponownie motorem napędowym wzrostu gospodarczego Polski.

– Zachowaliśmy perłę polskiego przemysłu jaką jest górnictwo i potrafiliśmy rozwijać nowe gałęzie. Proeuropejskie punkty z Deklaracji Europejskiej, którą przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość mają służyć Polsce.

– Wiem, że nasi przyszli europarlamentarzyści zapewnią, że polskie interesy w UE będą strzeżone. Musimy pokazywać, że Polska jest sercem Europy. Dbając o interesy Polski, dbamy także o interesy całej UE. Polska może być jeszcze silniejsza, to zależy przede wszystkim od siły naszej woli, od iskry mobilizacji, potrzeby parcia do przodu. My stoimy po stronie wolności, demokracji, zwykłego człowieka – oznajmił.

Europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska podkreśliła, że trzeba uczynić wszystko, aby Polskie państwo było silne.

– My jeździmy do Brukseli pracować dla Polski, a nie na Polskę donosić, jak nasi oponenci. My chcemy silnej Polski w silnej i zjednoczonej UE. Nasza drużyna w Brukseli jest zdeterminowana i ciężko pracuje dla Polski – powiedziała.

– Proponujemy konkretny program i kładziemy go na stole – Deklarację Europejską, w której wskazujemy po co idziemy do PE. Musimy być silni, zdeterminowani i odważni. Mamy polskie obowiązki i musimy ich pilnować – podsumowała.