Media: Polskie Radio Jedyna, Sygnały dnia

Listy do Parlamentu Europejskiego chcemy zaprezentować, kiedy wszystkie miejsca w poszczególnych okręgach będą zajęte. Z pewnością wszyscy nasi kandydaci są doświadczeni, kompetentni i znani. Nie jest tak, że osobami znanymi są tylko “jedynki” i “dwójki”, pozostali też pewnie będą dla wielu zaskoczeniem.

Komitet polityczny partii, będzie związany ze sprawami organizacyjnymi. Będziemy powoływać rzecznika finansowego, dopinać listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. Mamy już obraz tego, jak będą wyglądały listy w poszczególnych okręgach, ale mamy więcej kandydatów niż miejsc i potrzebowaliśmy trochę czasu, by móc ostateczne rozmowy z niektórymi osobami przeprowadzić i dzisiaj zapewne się dowiemy, jaki jest ich finał.

W różnych krajach europejskich polityka społeczna jest czymś, czym dany kraj się chwali, co powoduje, że rodziny wyciągane są z biedy i my próbujemy iść tą samą drogą. Po raz pierwszy rząd PiS spowodował sytuację, w której rodziny dostają bezpośrednie finansowe wsparcie. Idziemy drogą taką, że owocami wzrostu gospodarczego należy się dzielić, a nie pozwalać na to, by pieniądze zostały zawłaszczone przez mafie VAT-owskie. Dopóki nas będzie stać, to wsparcie dla rodzin będzie kierowane. Uważamy, że te pieniądze napędzają wzrost gospodarczy, a po drugie wracają do budżetu.

Zapis całej rozmowy:

https://tiny.pl/tgf5v#