Wierzę, że 26 maja zwyciężymy!

Trzeba namawiać ludzi, by poszli na wybory. Wierzę, że 26 maja zwyciężymy! – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie. Musimy obronić Polskiego Złotego w interesie polskiej gospodarki i polskich gospodarstw domowych. Musimy bronić prawo do wychowania własnych dzieci. Musimy obronić prawo do naszej polityki społecznej m. in. Rodzina 500+, wyprawka, leki dla seniorów – wszystko to, co uczyniliśmy. Musimy bronić naszego bezpieczeństwa, bo przymusowa relokacja może prowadzić do jego naruszenia. Musimy bronić naszych wartości, które ukształtowały się przez naszą historię i religię. Nie będziecie mieli lepszego reprezentanta niż Joachim Brudziński. Świetny, dzielny człowiek. Człowiek IV RP, która kontynuuje wszystko, co było dobrego w ciągu ostatnich 30. lat. Joachim robi to na różnych płaszczyznach. Niektórzy mają pretensje, że jest za ostry. Ale trzeba być w Pe ostrym. Trzeba poprzeć naszą listę nr 4, poprzeć swojego kandydata. Ja proszę o poparcie Joachima Brudzińskiego. Trzeba namawiać ludzi, żeby poszli na te wybory. Często spotykamy się ze zjawiskiem nie chodzenia na europejskie wybory. Trzeba to przełamywać. To nasz wielki obowiązek. Jedyną szansą tamtych jest to, że nasi nie pójdą. To jest wysiłek nas wszystkich, każdego z nas.


Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Obecny na Konwencji Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że rząd „przestawił zwrotnicę” w takich dziedzinach jak przemysł, demografia i rolnictwo.

– Przestawiliśmy również inne zwrotnice – to zwrotnica energetyczna i zwrotnica infrastrukturalna, drogowa, kolejowa, bo one też świadczą o tym, jak mocno dbamy o całą Polskę, ale zwłaszcza też o Pomorze Zachodnie. Pomorze Zachodnie, które w latach naszych poprzedników było (jak) rozczłonkowana Stocznia Szczecińska, rozebrane ciągi technologiczne pocięte na złom – dodał Szef rządu.

– Nie oddawajmy decyzji o tych wyborach mieszkańcom tylko i wyłącznie dużych miast, angażujmy się, przekonujmy swoich najbliższych i sąsiadów. Nie tych, którzy są zdecydowanymi wyborcami naszych oponentów, chociaż cuda się zdarzają, trzeba wierzyć w łaskę nawrócenia (…) ale proszę państwa przekonujmy tych, którzy mówią: nie ma sensu iść do wyborów, bo mnie to nie dotyczy; otóż dotyczy – mówił Minister Brudziński.