Rozmowa w Polsat News o zaostrzeniu kar za pedofilię, ataku na ambasadora Polski w Izraelu i ustawie 447

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział twardą walkę z pedofilią. A Rząd przedstawił konkrety w obszernej nowelizacji Kodeksu Karnego, która zakłada m.in. podwyższenie górnej granicy kar za pedofilię z 25 do 30 lat.

Trudno sobie wyobrazić cięższe przewinienie niż zdrada zaufania najmłodszych oddanych pod opiekę. Dlatego osoby, które są opiekunami w różnych instytucjach, muszą ponosić odpowiedzialność jeszcze wzmocnioną. To ma odzwierciedlenie w naszych propozycjach. Przestępstwo pedofilii nie powinno znać instytucji zawieszenia kary.

https://www.polsatnews.pl/wideo/mazurek-za-rzadow-po-skrocono-przedawnienie-dla-pedofilow-o-5-lat-to-skandal_6745505/?fbclid=IwAR1O9zRCYFYYjQVecnRUpBR68pjBIPj9O3tcebc06GRmdyayDfvJo26wjgY

Wprowadzamy możliwość orzekania kary więzienia za pedofilię do 30 lat. Zgwałcenie osoby małoletniej poniżej 16 lat będzie zagrożone karą od 5 do 30 lat pozbawienia wolności. Jeżeli osoba małoletnia pozostawała pod pieczą sprawcy, to wówczas dolna kara jest podwyższona do 8 lat. Najbardziej zaburzonym sprawcom grozić będzie bezwzględne dożywocie. Zmiany zakładają też wyeliminowanie kar w tzw. zawiasach. Sprawcy brutalnych zbrodni pedofilskich nie będą mogli wyjść z więzienia na przedterminowe zwolnienie. Poszerzony zostanie zakres informacji ujawnianych w tzw. rejestrze pedofilów o zawód wyuczony i wykonywany przez sprawcę w momencie popełnienia przestępstwa.

To Rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął walkę z pedofilią. Wprowadziliśmy rejestr pedofilów. Nigdy tego rodzaju zjawisk nie tolerowaliśmy i nie będziemy tolerować. A wszystkie przypadki pedofilii muszą być bezwzględnie ścigane przez organy ścigania, a osoby winne skazywane.Jest jasne, że trzeba ścigać i skazywać pedofilów, nieważne z jakiej grupy zawodowej się wywodzą. Jest też jasne, że nie należy stosować odpowiedzialności zbiorowej.