Ruszamy z budową obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi S17

Rozpoczęły się prace przy budowie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17. Wartość robót budowlanych to ok. 193,5 mln zł, a całkowity koszt inwestycji, uwzględniający wykup gruntów, prace projektowe, archeologiczne oraz nadzór nad realizacją, to blisko 292 mln zł. Planowany termin ukończenia obwodnicy o długości ok. 9,6 km to wiosna 2021 r.

Inaugurujemy budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Dzięki tej drodze mieszkańcy odpoczną od ruchu tranzytowego, a poruszanie się po ulicach miasta będzie bezpieczniejsze. Cała droga ekspresowa S17 ma zapewnione finansowanie w ramach obecnego Programu Budowy Dróg Krajowych. Jesteśmy zdeterminowani, aby poprzez inwestycje walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym w każdym regionie kraju.


– powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Trasa przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Lubelski Północ, a na połączeniu z DK17 węzeł Tomaszów Lubelski Południe. Nad doliną rzeki Sołokiji droga pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego o łącznej długości 13,8 km.- Dla Polski wschodniej droga ekspresowa S17 jest bardzo istotna, podobnie jak Via Carpatia czy droga S12.

Dzięki rozwojowi infrastruktury zwiększa się szansa na nowe inwestycje i miejsca pracy, a przez to – na poprawę warunków życia w tej części naszego kraju. Wcześniej województwo lubelskie, podkarpackie i podlaskie stało na uboczu wielkich inwestycji drogowych. Obecnie zmienia się ten niekorzystny krajobraz


– powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber.

Więcej informacji o inwestycji: https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/8072/s17-obwodnica-tomaszowa-lubelskiego

Źródło: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/rusza-budowa-obwodnicy-tomaszowa-lubelskiego2